Cikkek, gyakori kérdések, tévhitek

A középfokú felvételi eljárás mindig sok kérdést rejt és nagy izgalommal jár a felvételi előtt álló diákok és szüleik számára. Ezért egy cikksorozat segítségével szeretném felhívni a figyelmet a felvételi eljárás főbb pontjaira és egy-egy tanáccsal is segíteni szeretnék. A publikált információk a felvételi előtt álló nyolcadik évfolyamos tanulókon...

Gyakori jelenség, hogy (főleg) középiskolás tanulók már tanulóéveik alatt hivatásszerű sportolóvá válnak. Ekkor a sportszakemberek, osztályfőnökök, sőt akár az intézményvezetők első azonnali javaslata a szülők számára, hogy egyéni tanulói munkarendet kérvényezzenek gyermekük részére. Azonban ez nem feltételen a legjobb megoldás.

Jól ismert tény a köznevelésben, hogy a 2024-es évtől változik a magyar érettségi vizsgarendszer. A változások a 2022/23-as tanévben végzős évfolyamos tanulókat nem érinti, ők még a 2012-es Nat-ra épülő vizsgakövetelmények szerint kezdik meg 2023. májusában a rendes érettségi vizsgáikat, de gyakran felmerülő kérdés a részükről, hogy a későbbiekben...

Sokan azt gondolják, hogy a tanév és a tanítási év kifejezések csupán szinonimái egymásnak, de ez tévedés, a tanév és a tanítási év jogszabályilag és így tartalmilag is elkülönül egymástól.

Ebben a cikkben igyekeztem összefoglalni az osztályozóvizsgára vonatkozó főbb előírásokat. Valójában a jogszabály az úgynevezett tanulmányok alatti vizsgákat szabályozza, vagyis nem csak az osztályozóvizsgára, hanem a javító és különbözeti (valamint az iskola által szervezett egyéb) vizsgákra is vonatkozik.

Sokszor fordulnak hozzám azzal a kérdéssel, hogy a tanulói jogviszony megszűnése esetén valóban megszűnik-e a diákigazolvány érvényessége. A tanulói jogviszony létesítéséről, megszűnéséről az Nkt., az oktatási igazolványokról a 362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet rendelkezik.

Az oldal hirdetői